Konsinye Araç Satışı Nedir? Kutay 2.El Konsinye Araç Satışı Hizmeti Nedir?

09 Ağustos 2023, Çarşamba, 09:46
Konsinye Araç Satışı Nedir? Kutay 2.El Konsinye Araç Satışı Hizmeti Nedir?

Konsinye Araç Satışı Nedir?

Konsinye araç satışı, bir ürün sahibi tarafından bir aracı firmaya veya satıcı firmaya verilen, ancak aracın sahipliğinin değişmeden orijinal sahibinde kaldığı bir tür ticaret yöntemidir. Konsinye araç satışında, konsinye anlaşması çerçevesinde belirli bir hizmet bedeli karşılığında araç sahibi ile aracı firma veya satıcı firma arasında anlaşma yapılır. Bu tür bir satışta, satıcı firma belirli bir oranda satış komisyonu alarak aracın satışından kar elde eder.

Kutay 2.El Konsinye Araç Satışı Hizmeti Nedir?

Kutay Motorlu Araçlar, müşterilerine "konsinye araç satışı hizmeti" sunan bir hizmet sağlayıcısıdır. Konsinye hizmeti, aracını satmak isteyen sahipler için riski azaltıcı bir yöntem sunar. Bireysel olarak araç satmak isteyenler, zaman ve emek harcayarak alıcılarla iletişim kurmak, pazarlık yapmak ve diğer satış süreçleriyle uğraşmak zorunda kalabilirler.

Kutay 2. El, konsinye hizmeti ile müşterilerine şunları sunar:

  1. Ekspertiz Hizmeti: Araçlar öncelikle bir ekspertiz sürecine tabi tutulur. Bu süreç, aracın teknik ve görsel durumunun belirlenmesini sağlar.

  2. Satış Fiyatı Belirleme: Uzman ikinci el satış danışmanlarıyla işbirliği yaparak aracın doğru satış fiyatı belirlenir.

  3. Konsinye Sözleşmesi: Konsinye hizmet bedeli ve koşullarıyla ilgili detaylar, konsinye sözleşmesi ile düzenlenir.

  4. Araç İlanı: Araç temizlenir ve çeşitli platformlarda ilana çıkarılır. Sosyal medya ve güçlü ilan siteleri kullanılarak daha geniş bir potansiyele ulaşılır.

  5. Satış Danışmanlığı: Uzman satış danışmanları, alıcılarla iletişimi yönetir, pazarlık sürecini yürütür ve satışı kolaylaştırır.

  6. Noter İşlemleri: Satış işlemi sırasında satıcı, noterde satış devrini gerçekleştirir.

Eğer aracınızı Kutay 2. El'e konsinye bırakarak daha hızlı ve zahmetsiz bir şekilde satmak isterseniz, web sitemizde bulunan iletişim formunu doldurabilir veya Muğla Merkez, Bodrum, Fethiye, Marmaris şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz. Komisyon oranları ve daha fazla detay için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz."

 

Muğla:: 0 (252) 225 35 90

Bodrum:: 0 (252) 363 92 72

Fethiye:: 0 (252) 424 08 48

Marmaris:: 05425028565