En İyi Hatchback Araba Modelleri

22 Kasım 2022, Salı, 13:28
En İyi Hatchback Araba Modelleri

En iyi hatchback araba modelleri, kolay ve kullanımı çok rahat olmaları, kolay park edilebilir olmaları sebebiyle kullanıcılarını oldukça memnun eden araba türleridir. Otomobil piyasasında en çok tercih edilen türlerin başında geliyor. Bu yazımda sizlere yakın zamanda en çok tercih edilen (satılan) hatchback otomobil modellerini listeleyeceğim. 

En İyi Hatchback Araba Modelleri 

1. Renault Clio

Türkiye'nin 25 yıldır en çok satan hactback modeli ödülünü alan Renault Clio listemizin en balında yer alıyor. Bu ödülün yanı sıra özellikle otomatik modelleriyle sınıfında en çok tutulan model olarak öne çıkıyor. Yarı otomatik EDC şanzumanlı modelleri ve tam otomatik x-Tronic şanzumanı ile vites geçişlerini hissettirmiyor ve keyifli bir sürüş sunuyor. Özellikle de lansman renklerinden turuncu rengi öne çıkan rengi. Joy , Touch ve İcon  olmak üzere üç pakete (versiyona) sahip. Bu araç B segmentinde yer alıyor. 

2. Volkswagen Polo 

VW Polo, yine Clio gibi B segmenti hatchback modeli araç olarak kullanıcıların en çok tercih edilen araçları arasında 2. sırada yer alıyor. Hem ekonomik hem de VW grubunun B segmenti hatchback modeli araçları arasında orta ve alt segmente merhaba diyen modeli. 

3. Hyundai i20

Hyundai i20 en iyi hatchback araba modelleri arasında spor, zarif görünümü ile dikkat çeken bir diğer model. Bunun dışında güvenlik ve donanım özellikleri bakımından da fark yaratan ve dikkat çeken hatchback model. 

4. Opel Corsa

B Segmenti hatchback modelleri arasında yer alan Opel Corsa modeli, hem bireyse hem de filo kullanıcılarının en çok tercih ettiği araçlar arasında yer alıyor. Corsa neredeyse her sene yenilenen kimliği ile fark yaratan bir model. Bu yüzden de kendi kullanıcılarını oluşturan modellerden biridir. 

5. Peugot 208

Son çıkan modelleriyle birlikte, tasarım zenginliği sunan Peugot 208, Türkiye'de en çok tercih edilen hatchback araba modelleri arasında 5. sırada. 

6. Citroen C3

Hatchback modeller arasında Citroen C3 modeli tasarım çizgisini hiç bozmayan model. Diğer rakiplerinin aksine, sık sık tasarım değişikliğine giden bir model değil. Belli hatlara sahip kasası ile sadece küçük değişikliklere gidiyor. 

7. Volkswagen Golf

En çok tercih edilen hatchback modelleri listemize VW'nin, C segmentinden de bir araç daha öne çıkıyor. Volkswagen Golf geniş iç mekan ve zengin donanım özellikleri ile kullanıcıların en çok tercih ettiği modeller arasında 7. sırada yer alıyor. 

8. Seat İbiza

SEAT markasının ikonik modeli İbiza, modern ve keskin tasarımı ile kullanıcıları cezbeden bir görünüşe sahip. Görünüşün yanı sıra, tabi ki de güvenlik ve performans gibi faktörlerde işin içine giriyor. İbiza modeli dünya genelinde 6 milyondan fazla satarken, Türkiye'de en çok tercih edilenler arasında 8. sırada yer alıyor.

En İyi Hatchback Araba Modellerini İkinci El Nereden Alırım?

Muğla'nın Menteşe, Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçelerindeki yetkili servis ve satış bayileri ile hizmet veren Kutay Motorlu Araçlar'ın ikinci el sektöründe de bölgenin lideri. Kutay 2. El ile güvenle araç alıp, satış yapabilirsiniz. Adil fiyatlandırma politikası ile hem bölgenin hem de Türkiye'nin en çok müşteri ağına sahip firmalarından biri. 

Güncel ikinci el Hatchback ilanları görmek ve satın almak siterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.